Niejedna mama po urodzeniu maluszka chciałaby wrócić do pracy i realizować się zawodowo. Jednak opieka nad niemowlakiem, a nawet starszym dzieckiem to duże wyzwanie logistyczne. Nawet pomoc męża może nie wystarczyć, aby młoda mama mogła wrócić do pełnoetatowej pracy. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na założenie własnego biznesu.

Jaki interes można prowadzić podczas urlopu macierzyńskiego?

Najlepsze pomysły rodzą się podczas zabaw z dziećmi. Młoda mama może wpaść na opatentowanie nowej zabawki czy funkcjonalnych mebelków do pokoju dziecięcego i zacząć produkować je dla szerszego grona odbiorców. W dzisiejszych czasach sprzedaż zdecydowanie przeniosła się do internetu. To oznacza, że można szukać klientów nie wychodząc z domu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich mam, które muszą zająć się swoimi pociechami.

Jak pod względem prawnym wygląda założenie firmy na urlopie macierzyńskim?

Niektóre kobiety myślą, że będąc na urlopie ze względu na urodzenie potomka nie mogą podjąć żadnych zobowiązań zawodowych. Otóż wręcz przeciwnie! Każda mama może w prosty sposób założyć swój interes i cieszyć się z niezależności oraz elastycznych godzin pracy. Same formalności są bardzo proste, albowiem wystarczy złożyć wniosek o założenie działalności gospodarczej przez internet. Po pozytywnym rozpatrzeniu dokumentu biznes zaczyna działać!

Po narodzinach maluszka kobieta nie musi rezygnować ze swoich marzeń oraz planów i małe pełne prawo, aby prowadzić własny interes. Partner powinien pomóc jej w opiece nad potomkiem, aby młoda mama mogła na przykład pójść do urzędu, albo do banku i załatwić formalności. Warto zainteresować się dofinansowaniami z funduszy europejskich, ponieważ dzięki nim można zdobyć nawet 20 tysięcy złotych na start. To bardzo dużo pieniędzy i można je przeznaczyć na pierwsze materiały do stworzenia produktu, albo komputery lub meble do biura. Spełnianie się w życiu zawodowym jest dla kobiet tak samo ważne jak macierzyństwo, więc warto spróbować założyć firmę i działać na własny rachunek.